Ismét adott az autóhoz közeledve automatikusan nyitó és elsétálva az ajtókat reteszelő központi zár, ami nagyon kényelmes. Ha téged is idegesít, hogy az egyik első ajtótól a másikig haladva állandóan bezár a kocsi, hangjelzést ad (esetleg a tükröket is behajtja beállítástól függően), akkor hátrafelé kerüld meg, mert a csomagtérajtóban van kulcsérzékelő, csak az autó orrába nem jutott.
Mindenütt kemények a műanyagok, de az ezüst illetve itt rézszínű díszek feldobják a belső teret
Ismét sikerült a Daciának jó színekkel és ügyes formatervezéssel emészthetővé tenni a kemény műanyagokból összerakott belső teret. A kesztyűtartó feletti Duster felirat, a finoman mozgó és teljes elzárható légrostélyok rézszínű kerete, az üléskárpit mintája pont annyit javít a műanyagtenger hangulatán, ami elveszi az egész olcsóságának az élét. Látszik a spórolás, de nem kiabálja az arcodba, hogy miért nincs pénzed drágább autóra.
Különleges a neoprénhatású üléskárpit. Agylágyító forróságban jobb lehet a másik kivitel farmervászon textilborítása, mert az talán jobban szellőzik, de az Extreme ülésborítása eredeti, mutatós és a gyár szerint könnyen tisztítható.
Most először kapott a Duster abszolút elfogadható kényelmű első üléseket, amelyek hosszú órákat autózva is viszonylag kényelmesek. A vezető oldalára beszerelt deréktámasz állítókarja nehezen mozog, de legalább kapunk állítható deréktámaszt, ami óriási haladás.
Nagyon tágas a hátsó utastér. Nincs kartámasz, sem síalagút. A középső pohártartó levehető, a Youclip elemlámpája ide is rögzíthető
Rakodóhely van elég a kartámasz alatt és a váltó előtt is. A Dusterben is megjelent a vezeték nélküli töltő, a középkonzoli rakodóhely alján lévő tálcához nem jut hűtés a készüléknek, mint az új Tiguanban, de annak az árából két Dustert adnak. A kesztyűtartó fedele nyitáskor lecsapódik, mert nem fért bele a csillapított nyitás, aminél fontosabb, hogy vezeték nélkül is működik a telefontükrözés a középső kijelzőre.
10,1 colos a középső érintőképernyő, amit hagyományos kapcsolóval deaktiválhatunk, ha éjszaka zavarna. A tesztautóban digitális óracsoport volt, a 7 hüvelykes műszerfal alternatívája analóg műszereket és egy 3,5” képátlójú apró kijelzőt kap.
Visszalépés az elődhöz képest a rádió szatelitje, a régiben jobban kézre esett a hangerőállítás, mint a Clióból és más mai Renault-modellekből ismert szögletessel. Eddig el nem érhető exrák jelentek meg a Dusterben a kormányfűtéssel, a Cold csomagban ülésfűtéssel együtt 150 ezer forintért. A legtöbbször mégis az első szélvédő fűtése segíthet a mindennapokban, mert reggelente nem szükséges jeget kaparni, ami novembertől áprilisig elég nagy előny.
Könnyen tisztítható a neoprénszerű üléskárpit. Az első ülés kényelme sokat javult
Ötletes és hasznos a tartozék a Youclip-rendszer. Kis négyzet alakú műanyagelemeket képzeljetek el a középkonzol oldalán az első utas lábterében, hátul a középső utas térde előtt és a csomagtartóban.
Ezekre a bütykökre erősíthetünk kinyitható kampót a szatyrok megtartásához, tárolódobozt (ami pohártartó is lehet) avagy elemlámpát, amit USB-C-s kábellel tölthetünk, akár a fedélzeti töltőpontokról. A U-Clip rendszer tartozékai akár a pohártartóra is rögzíthetők.
A rendszer egyik eleme a vezeték nélküli töltővel kombinált telefontartó, aminek USB-C-s kábellel adhatunk áramot. Nagy ötlet, ha az autóban nincs benne ez a felszerelés, így a töltőn lévő telefonoddal biztonságosan navigálhatsz.
Felszereltségfüggő a vezeték nélküli töltőtálca, ami pótolható a telefontartóval a Youclip-tartozékok közül
Eszményi az egyzónás klímaberendezés vezérlése, nagyon könnyen használhatók a billentyűk. A Dusterben adott az egyensúly az érintőképernyős és a valódi gombokkal, kapcsolókkal megoldott funkciók között. Ezt egyre kevesebb autómárkának sikerül megoldania, pláne ilyen magas ergonómiai színvonalon.
Hátul a fejtér kényelmesen tágas és az autó hosszához képest a térdnek jutó helyre sem panaszkodhatunk. Magas emberek is beférnek egymás mögé, az én térdem és a háttámla között két ujjnyi hely volt a saját magamra állított vezetőüléssel. Sajnos befalazva ülsz a magasan meghúzott és még fel is kanyarított övvonallal.
Hátul is van rendes világítás a tetőben és az ülészsebek jó nagyok, egy laptop is befér. Kartámasz sajnos nincs, pedig a tesztelt modell majdnem 10 millió forintba kerül, ez a Duster már nincs feláron a konkurensekhez képest. Az Extreme gumiszőnyegében érdekes az újrahasznosításból származó alapanyag és a térképek szintvonalait idéző mintázat is.
455 literes a csomagtér a 4×4-es benzinesben, lehajtott üléstámlával 1323 literes
Ha nem rendeltek pótkereket, akkor az alsó üreget is beleszámítva 414-472 liter közötti a csomagtartó. A hibridé a legkisebb, a gázüzeműben 439 liter marad meg a gáztartállyal, a tesztelt benzines 4×4-esben 455 literes a hely. A legnagyobb az elöl hajtó Dustereké.
Lehajtott üléstámlával a teszten szereplő verzióé 1323 literes. Sajnos se síalagút nincs, se a támla nem osztott 40:20:40 arányban. Az Extreme szériában kapja a tetősínből keresztbe fordítható, mindig az autóval lévő tetőcsomagtartó alapléceket, ami nagy ötlet a Daciától.